top of page
  • rebirthinginaftali

איך לשחרר חרדה, למה החרדה חשובה ומה היא מסמנת?


מטופלת שהגיעה אלי לקליניקה תיארה בפני מצבי חרדה מאוד קשים שהיא חווה. היא לא תמיד ידעה להגיד ממה הם נובעים ולמה הם מגיעים דווקא ברגע מסוים. התחלנו לדבר על החיים שלה ועל בחירות שהיא עשתה , על העבר, ההווה והעתיד. השיחות היו קצרות אך מאוד משמעותיות ואפשרו לה להתחיל את עבודת הנשימה כשהחומרים שהעסיקו אותה חשופים. לא תמיד היה קשר בין מה שהעסיק אותה לבין תחושות החרדה והיא הביעה דאגה שהיא לא תצליח לעשות עבודה מספיק מעמיקה שתעזור לה להיפטר מהחרדות שניהלו אותה וגרמו לה לסבל נוראי. דיברנו גם על דאגה זו. שלא תצליח להשיב לעצמה מרחב נשימה, רוגע ושקט שנעדרו מחייה בשל החרדות שחוותה.


כל בני האנוש חווים דאגות. דאגות הן חלק נורמלי מהחיים ולכולם יש אותם במידה מסוימת.

רבים הם בני האנוש החווים חרדות- דאגות חוזרות, מחשבות בלתי נסבלות , רגשות מציפים, מתח נפשי ופיזי. מחשבות על אסונות , אובדן של מישהו קרוב, חרדה מפני מוות, סבל , חולי , עוני. חרדות כלכליות, חרדות מפני כישלון ועוד.

לעיתים החרדות נוכחות באופן אינטנסיבי בחיים , מפריעות , פולשות , מקשות על התפקוד. לעיתים חשים בהן באופן מוגבר ולעיתים מוחלש. תמיד הנוכחות שלהן מפריעה, מפחידה, מתישה וגורמת להמון סבל.

למה יש חרדות החוזרות שוב ושוב??

חרדות קשורות לסביבת החיים בה האדם גדל, יחסיו עם האנשים הקרובים לו, מזג מולד רגיש ואירועי חיים שהיווי איום על הנפש. לעיתים שיחה של ילד עם הורה על שיעורי הבית, יכולה לגרום לילד לחוות מצוקה וחרדה . (אני מאכזב , אני לא טוב, אמא לא תאהב אותי). לא חייבים להתרחש אירועים קיצוניים במיוחד בשביל שילדים / מבוגרים יחושו איום על הנפש.

מטענים אלו שוקעים ומתקבעים בנפש , נשמרים במאגרים פנימיים עמוקים ואף רובם נשכחים מהזיכרון. אבל הם לא נעלמים, הם נשארים כחומרים נפשיים המאכלסים את הנפש. עוברות להן השנים והחומרים האלו מתחילים לצאת בכל מיני צורות לא רצויות. לעיתים זה מתבטא כמחלה גופנית ולעיתים זה יתבטא באופנים נפשיים כמו חרדה, מצוקה, קשיי שינה, דיכאון ומצבי רוח , כעס מוגבר ועוד.

למה החרדה חשובה ומה היא מסמנת?

החרדה גורמת להמון סבל והאינסטינקט הראשוני הוא להיפטר ממנה , להעיף אותה, לטשטש אותה ע"י טיפל תרופתי ועוד. אבל אם נקשיב לחרדה, נוכל להבין שהיא מסמנת לנו משהו. משהו חשוב. היא אומרת לנו שיש חומרים לא מעובדים . חומרים רעילים שצריכים התייחסות , התבוננות, תשומת לב, ולבסוף שחרור החוצה בדרך יזומה. (חומרים הנתקעים בפנים גורמים למחלות גופניות ונפשיות).

המחשבות המדאיגות והלחצים משחררים בגוף הורמוני לחץ אשר מגבירים את הסיכויים לפתח מחלות לב, לחץ דם, דיכאון ועוד.

בטיפול ריברסינג, יש הפנית תשומת לב למנגנוני הגנה נפשיים (שנולדו פעם מזמן מזמן מתוך הצורך לתת מענה למצבים גורמי לחץ וחרדה ועכשיו כבר לא עובדים כ"כ טוב והחומרים זולגים החוצה בצורת חרדות וכאבי גוף ונפש) ע"י תהליך של נשימה מודעת (ריברסינג) ניתן להגיע לחומרים עמוקים אשר מאוחסנים במעמקי הנפש, אותם החומרים הרעילים שממשיכים להפריע ולגרום לסבל.

הנשימה מאפשרת לשחרר ולהרפות במקום לכווץ , לנשום במקום לחנוק, להרגיש במקום להרחיק, להעיר את הרגשות ולהחיות אותם במקום להרדים ולהשתיק, לחבר במקום לנתק.

הטיפול מאפשר לפגוש חומרים שלא עובדו ולשחרר אותם ברוב הפעמים ההקלה היא מיידית ומהירה וישנם מקרים שמצריכים תהליך של כמה מפגשים כדי לפרק את מקור החרדה.

ממש לא חייבים להמשיך לחיות בסבל ומתח!!!

התהליך הטיפולי בריברסינג מזמין את המטופל לשחרר ולרפא אזורים תקועים, חסומים וכואבים בנפש. התהליך מביא להקלה מאוד גדולה ומיידית במצבי חרדה , לחץ ומתח.

במהלך הטיפול אנו נכיר ונתאמן בטכניקת נשימה אשר ניתן להשתמש בה להקלה והרגעה בעיצומו של התקף חרדה.

בואו באהבה

הקליניקה שלי במבשרת ציון ובת"א.

הטיפול מתאים מאוד לכולם, ילדים ומבוגרים.

054-6865057

Comentarios


bottom of page