top of page

טיפול במים

אנו נמצאים במים עוד בסביבה הרחמית, המים עבורנו הם מקור חיים, וככאלה יש להם יכולות ריפוי, איזון וחופש.

המים מאפשרים עצירה. רוגע, שקט, זה לא מקום שלא חושבים על שום דבר, מן מקום שאפשר לעבד את הדברים שעוברים.

במים המשקל מצטמצם.. הגוף הופך קל, אנו הופכים קשובים יותר ובכך אנו כמו קדים קידה בפני החוויה שלנו, מבלי לשפוט אותה או לצפות לדבר. הקשב המיוחד הזה המתאפשר בתוך המים פותח אותנו לראות את הדברים הבלתי נראים בחוויה שלנו.

השהייה במים מאפשרת רגיעה של כל מערכות הגוף מהמתח היום יומי המצטבר. השרירים נעשים רפויים, מנגנוני ההגנה נחלשים  ומתאפשר תהליך של הפחתת מתחים, חרדות, דיכאונות ועוד.

טיפול רגשי במים מתאים הן לילדים ונוער והן למבוגרים, הסובלים מבעיות של חרדה, דיכאון, טראומה, משברים שונים (שכול, אובדן, מחלה קשה) ולחץ נפשי .

הטיפול במים מסייע מאוד במצבים של איזון הוויסות הרגשי אצל ילדים ומבוגרים

תודה. נחזור אלייך בהקדם

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

מוזמנים ליצור קשר

איך מתבצע הטיפול תמונה.jpg

איך מתבצע הטיפול?

הטיפול מתבצע כאשר ראשו של המטופל נתמך ע"י המטפל בתוך המים החמימים. לטיפול יש קצב משלו, תנועה של הגוף בציפה מעל המים ועם כניסות אל תוך המים כאשר המטפל קשוב ליכולות ומגבלות נשימתו של המטופל. במהלך הטיפול מתבצעות מתיחות של הגוף.

כמו במדיטציה, גם בטיפול במים ,מתאפשרת תצפית נטולת פניות של אדם בתודעה של עצמו. המטופל מוחזק ומוזמן לעבור מסע רגשי לתוך עצמו ומחוצה לו. התהליך הטיפולי מאפשר חיבור לרגשות ותחושות עמוקים ואותנטיים הקיימים בתוכנו. הטיפול מאפשר לנו להירגע ולחזור אל ביתנו הפנימי.

 

הטיפול מותאם אישית ע"פ צרכי המטופל.

מים, גוף ונפש

הקשב לגוף ולנפש מאפשר לנו לחיות את החיים במלואם. הוא מביא אתו ריפוי , תבונה וחופש.

במהלך היום אנו צוברים מתחים רבים ועומסים המצטברים בגופינו ומביאים אותנו לחוש כאבים שונים -  פיזיים ורגשיים. למים תכונות ריפוי מיוחדות וייחודיות אשר יכולות להקל ולשפר את חיינו. המים מרפים את השרירים , מפחיתים כאבים ומתחים , הם ממיסים את גושי העומס המצטברים בתוכנו ומאפשרים לאנרגיות חדשות לזרום את תוכנו.

בתוך המים הגוף הופך קל , ויכול לנוע בטווח רחב יותר. תנועות רבות מצטרפות למאגר תנועות הגוף ומאפשרות גמישות ותנועה מרביים.

הטיפול במים שומר על איזון הגוף והנפש , הוא מסייע בחיזוק הביטחון והדימוי העצמי וכן שומר על הרגשה כללית רגועה ונוחה יותר בתחושות הפזיות והרגשיות. דבר זה מבטיח לנו איכות חיים טובה יותר. טיפולי המים מאפשרים שיקום והחלמה של פגיעות שונות בגוף וכן מסייעים מאוד לסובלים מפוסט טראומה, חרדות, ומתחים.

Image by Erik Dungan
ripples-water.jpg

טיפול בשיטת ווטרדאנס

(waterdance)

שיטת טיפול עמוקה ועדינה המתרחשת כאשר המטופל עטוף ומוחזק במים חמימים והמטפל קשוב למטופל בקשב עדין ורך  עד אשר נוצר מעין סנכרון בנשימותיהם. בשיטה זו הטיפול נעשה בחלקו מעל פני המים ובחלקו מתחת למים. תנועת החיבור בין המטופל והמטפל יוצרת מרחב מאפשר של שחרור והירגעות. כאשר המטופל מתחת למים, בעודו מוחזק ע"י המטפל, המטפל קשוב ליכולתו של המטופל לשהות מתחת למים, (למטופל מולבש קליפס לאף, למניעת חדירת מים). החוויה העוצמתית המתרחשת בין המטופל והמים בתיווך המטפל, מאפשרת ריפוי עמוק ותחושות המזכירות לגוף את ראשית התהוותו ברחם האם, חוויה המורגשת כמו לידה מחדש.

טיפול וואטסו (Watsu)

וואטסו זו שיטת טיפול במים הממזגת בתוכה ומחברת סגנונות שונים הכוללים תנועה, עיסוי , והידרותרפיה .  הטיפול מתבצע במים חמימים ונעימים כאשר המטופל שכוב בציפה על פני המים ונתמך ע"י המטפל.  במהלך הטיפול המטפל עובד על מקומות מסוימים בגוף בצורת לחיצות ונענוע הגוף, עבודה אשר מאפשרת הרפיה עמוקה , שחרור הגוף ממתחים וכאבים, איזון המצב הנפשי והירגעות. ציפת הגוף במים, בהיעדר משקל הגוף  מאפשרת שחרור, גמישות וחופש. כבכל טיפול, מומלץ להגיע לסדרת מפגשים על מנת לאפשר לתהליך גופני ונפשי להתרחש ולהתהוות.

beautiful-lotus-flower-water-after-rain-
מים גוף נפש
ווטרדאנס
וואטסו
bottom of page